Časté dotazy

Co to vlastně je ta elektronická vodní dýmka? Liší se nějak od klasické cigarety? 

Elektronická vodní dýmka nemá s klasickou cigaretou společného v podstatě nic. Při kouření cigaret vzniká dým spalováním tabáku. V průběhu tohoto procesu vznikají tisíce škodlivých a mnohdy i přímo jedovatých látek, které mohou způsobit závažné zdravotní problémy. 

Při kouření elektronické vodní dýmky sice vzniká hustý dým, ale ve skutečnosti jde pouze o vodní páru. Baterie, která je součástí každé elektronické vodní dýmky, zahřívá tzv. e-liquid a tímto způsobem dochází ke vzniku „ochucené“ páry. Při použití elektronické vodní dýmky nevzniká ani popel, ani zápach, což je jednou z jejích velkých předností. 

Je kouření elektronické vodní dýmky nebezpečné? Mám se obávat nějakých zdravotních problémů? 

Není a nemusíte :) Základní složkou elektronické vodní dýmky je průhledná netoxická tekutina zvaná propylenglykol, jejímž ohříváním vzniká dým (ve skutečnosti je to pouze pára). S propylenglykolem se setkáváme každý den, je totiž běžnou součástí mnoha potravin. Najdeme jej v masných výrobcích, dresincích, sušenkách nebo čokoládových produktech. Kromě toho je přidáván i do kosmetických přípravků, např. do zubních past. 

Elektronické vodní dýmky dále obsahují aromatické látky, které jim dodávají ovocnou či jinou příchuť. Tyto látky jsou rovněž běžně používané v potravinářském průmyslu. Dým, který vzniká při kouření našich vodních dýmek, není toxický a nejsou známá žádná zdravotní rizika, která by mohl způsobit. Tímto se zásadně liší od klasické cigarety. 

Naše elektronické vodní dýmky jsou zdravotně nezávadné, přesto je prodáváme jen osobám starším 18 let. Neměli by je používat děti, těhotné a kojící ženy a lidé se zdravotními problémy. 

Jak je to s použitím elektronických vodních dýmek v nekuřáckých prostorech? 

Elektronické vodní dýmky lze použít i na místech, kde je zakázáno kouření klasických cigaret, není žádný důvod, proč by tomu tak nemělo být. Bohužel vám ale nemůžeme zaručit, že je s tímto faktem obeznámen každý provozovatel nekuřácké restaurace, kavárny či baru v ČR. 

Chci přestat kouřit, mohou mi v tom pomoct elektronické vodní dýmky? 

Někteří lidé sahají po elektronických vodních dýmkách právě z tohoto důvodu. Jedna dýmka obsahuje přibližně 500 potáhnutí, což je srovnatelné s krabičkou 20 cigaret. Cena elektronických vodních dýmek je tedy o něco vyšší, ale přínos pro zdraví je při přechodu od klasických cigaret nevyčíslitelný. Velkou výhodou našich dýmek je i to, že je můžete odložit kdykoliv, na rozdíl od cigaret není nutné je dokouřit.

 Důležité upozornění: Elektronická vodní dýmka není určena pro odvykání kouření. Pokud chcete přestat kouřit, nekupujte si naše produkty, raději se poraďte se svým lékařem. 

Jakým způsobem bude doručena moje objednávka? 

V současné době si můžete vybrat z následujících možností. Pro doručení v rámci České republiky lze využít Českou poštu, Uloženku a DPD Pointy. Při objednání ze Slovenska nabízíme doručení zboží prostřednictvím Slovenské pošty nebo DPD Pointů.